Ohloh

Školení, která pořádám

Musím říct, že komunitní sítě mě zatím nijak zvlášť neoslovily. Nepoužívám MySpace ani Facebook, nehraji World of Warcraft ani Second Life, ignoruji pozvánky do Plaxo. Dokonce jsem ještě ani nezačal psát na Twitter a fotky a záložky mám pěkně u sebe na disku. Vytvořil jsem si jedině profil na LinkedIn, ale ten stejně používají hlavně personální agentury.

Co mě ale nadchlo, je Ohloh – server o open-source projektech a jejich tvůrcích. Ohloh shromažďuje informace o projektech s otevřeným zdrojovým kódem především na základě repozitáře a podle informací u jednotlivých commitů je přiřazuje k jednotlivým lidem. Díky tomu se můžete veřejně přihlásit k tomu, co jste veřejně udělali. Kromě toho se rozpoznává také jazyk zdrojových kódu, takže je vidět nejen co kdo dělal, ale také v čem. Samozřejmě jsem si hned vyplnil informace o projektech, na kterých jsem pracoval, a jenom dodatečně lituji toho, že mou práci na editoru SciTE jsem necommitoval přímo, ale odevzdával ve formě patchů hlavnímu tvůrci.

Kromě samotné nosné myšlenky se mi líbí i řada detailů – používání Gravatarů, Jabber rozhraní pro posílání zpráv nebo zobrazování průběhu stahování repozitáře u nových projektů.

Jakub Vrána, Osobní, 18.8.2008, diskuse: 2 (nové: 0)

Diskuse

karmi:

Ohloh je moc pěkný, doporučuju se navíc podívat na http://www.github.com. Hostované projekty jsou sice primárně v Ruby, ale to je jen náhodné.

Díky úzké vazbě na Git a strašivé spoustě moc šikovných zaregistrovaných lidí je to takový "Facebook pro vývojáře" :)

Karel

P.S.
Tohle je například moc hezká vlastnost: http://github.com/guides/post-receive-hooks

Petr:

Díky za odkaz na Ohloh, jsem ve stejné fázi (ne)přijímání komunitních sítí, ale ten Ohloh je vážně o něčem jiném, taky jsem se tam upsal, snad to bude i užitečné :-)

Diskuse je zrušena z důvodu spamu.

avatar © 2005-2024 Jakub Vrána. Publikované texty můžete přetiskovat pouze se svolením autora. Ukázky kódu smíte používat s uvedením autora a URL tohoto webu bez dalších omezení Creative Commons. Můžeme si tykat. Skripty předpokládají nastavení: magic_quotes_gpc=Off, magic_quotes_runtime=Off, error_reporting=E_ALL & ~E_NOTICE a očekávají předchozí zavolání mysql_set_charset. Skripty by měly být funkční v PHP >= 4.3 a PHP >= 5.0.