Nové funkce

Školení, která pořádám

Do základního balíku PHP funkcí čas od času přibude nějaká, o které si říkám, jak jsem se bez ní mohl vůbec obejít. Jde např. o file_get_contents, file_put_contents, glob, html_entity_decode, http_build_query, array_combine nebo třeba dodatečný parametr k funkci microtime. Kvůli kompatibilitě se staršími verzemi se může někdo ostýchat nové funkce používat, pokud to ale zpřehlední a třeba i zrychlí výsledný kód, určitě bych se tomu nebránil.

Pro starší verze se dá funkce emulovat v user-landu, komplexně se o to stará knihovna PHP_Compat. Z uvedeného výčtu neobsahuje pouze funkci glob a samozřejmě ani nedokáže k existujícím funkcím přidat další parametry. I tak ji ale mohu s klidem doporučit stejně tak jako používání nových funkcí.

Jakub Vrána, Dobře míněné rady, 9.1.2006, diskuse: 1 (nové: 0)

Diskuse

ikona spaze:

Parametr u microtime() je pěkná věc, dík za info. Na oplátku bych upozornil na nový rozšíření přidané v PHP 5.1.2, http://php.net/hash podle mých zjištění a lehkých měření je rychlejší, než stávající implementace md5(), sha1(), mhash.

Diskuse je zrušena z důvodu spamu.

avatar © 2005-2024 Jakub Vrána. Publikované texty můžete přetiskovat pouze se svolením autora. Ukázky kódu smíte používat s uvedením autora a URL tohoto webu bez dalších omezení Creative Commons. Můžeme si tykat. Skripty předpokládají nastavení: magic_quotes_gpc=Off, magic_quotes_runtime=Off, error_reporting=E_ALL & ~E_NOTICE a očekávají předchozí zavolání mysql_set_charset. Skripty by měly být funkční v PHP >= 4.3 a PHP >= 5.0.