Váš hosting

Školení, která pořádám

Roky jsem hostoval tento blog a další své stránky u kamaráda na serveru, hlavně kvůli svým bývalým projektům mysms.cz (posílání SMS přes GSM modul připojený k serveru) a matfyz.cz (e-mailové a webové aliasy pro studenty MFF UK). Teď jsem se rozhodl přestěhovat na něco standardnějšího a vybral jsem Váš Hosting. Líbilo se mi jejich VPS Centrum, kde si lze server snadno nastavit, neomezený počet domén na jednom hostingu, slušná cena a celkově dobré parametry (automatické aktualizace, dobrý uptime). Ještě před koncem sedmidenního zkušebního období jsem dospěl k závěru, že je to ono. Dobré reference jsem měl třeba i na WebSupport, tam mě ale odradila platba za počet hostovaných domén. (Účtuje se php.vrana.cz a vrana.cz jako dvě různé domény nebo jedna? Nenašel jsem to a nechci to řešit.) Některé hostingy mě vyloženě odradily svým zpátečnickým přístupem. (Např. Český hosting má na stránkách návod, jak se vyhnout placení za více hostingů a hacknout jejich systém tak, abych platil jen jednou. To by se to neobešlo bez nějakého nastavování aliasů a poddomén?)

Hlavní přednosti Váš Hostingu z mého pohledu:

Byl jsem trochu překvapen tím, že jsem na serveru dostal i roota, ale maximálně mi to vyhovuje. Většinu věcí si můžu naklikat ve webovém rozhraní, ale složitější věci (např. instalace VPN) můžu udělat z konzole. Ocenil jsem i návod na migrace – díky rsync jsem weby, maily a databázi převedl pohodlněji, než jsem se bál.

Párkrát jsem s něčím potřeboval pomoc (převod .com domény) nebo jsem si něco rozbil (sebrání práv pro zápis webovému uživateli do adresáře se sessions) a podpora byla ráno i večer pohotová a dokázala problém rychle identifikovat a vyřešit.

Pár drobností se mi nelíbilo:

Celkově jsem ale velmi spokojen. I poměrně složité operace jsem byl schopen si sám naklikat (přesun domény demo.adminer.org na druhý virtuální server a získání jeho certifikátu, i když adminer.org zůstal na prvním serveru). Oceňuji hlavně pohodlnost správy, rychlost serveru a široké možnosti (např. instalace vlastní VPN).

Za tuto recenzi jsem nedostal nic zaplaceno, nejsou v ní žádné referral odkazy a hosting si normálně platím, za takovéto služby mi není líto peněz.

Jakub Vrána, Seznámení s oblastí, 10.5.2019, diskuse: 8 (nové: 0)

Diskuse

Michal Landsman:

Absolutně souhlasím, jsou skvělí!

Martin Talavášek:

Používáme již několikátým rokem na spoustu webů, od vlastních řešení, prestashop, wordpress a paráda!

P.S.: S těmi výtkami ale souhlasím ????

lubosdz:

Neviem sa dopatrat, aku agregaciu pre VPS nastavuje vas-hosting? VPS ceny maju lepsie ako Websupport - takmer dvojnasobne lepsi pomer parametrov / ceny.
BTW - u websupportu sa vrana.cz a php.vrana.cz uctuju ako jedna domena (https://www.websupport.sk/support/kb/vytvaranie-subdomen/).

ikona Jakub Vrána OpenID:

Na https://www.vas-hosting.cz/parametry-serveru se píše „máte svůj vyhrazený výkon“, tak asi žádnou agregaci nemají?

Matt:

Ak je to VPS tak jasne ze mas agregaciu, ci uz KVM alebo ine riesenia maju vzdy nejaky parameter pre delenie CPU prostriedkov. Plus rozdiel je aj v tom aku generaciu CPU maju compute nody. Websupport moze byt vyhoda v tom, ze vsetky hostingy bezia priamo z SSD, a zvlast VPS maju brutalne vykonny storage, cize mozu garantovat vyborne IO. Ale pokial prave s tym nemas problem tak urcite nepotrebujes premium VPS na takej urovni.

Matt:

inak Lets Encrypt uz rok podporuje wildcard certifikat *.domain.tld cize ziaden limit na pocet subdomen len to treba pouzit :D  https://community.letsencrypt.org/t/acme-…-wildcards/55578

Dan:

Mě by zajímalo, jestli do úvahy přišlo i vpsfree.cz? Pokud ano, tak proč nebylo toto řešení vybráno? Díky za reakci ;)

ikona Jakub Vrána OpenID:

Nenarazil jsem na ně.

Diskuse je zrušena z důvodu spamu.

avatar © 2005-2024 Jakub Vrána. Publikované texty můžete přetiskovat pouze se svolením autora. Ukázky kódu smíte používat s uvedením autora a URL tohoto webu bez dalších omezení Creative Commons. Můžeme si tykat. Skripty předpokládají nastavení: magic_quotes_gpc=Off, magic_quotes_runtime=Off, error_reporting=E_ALL & ~E_NOTICE a očekávají předchozí zavolání mysql_set_charset. Skripty by měly být funkční v PHP >= 4.3 a PHP >= 5.0.