Google Chrome

Školení, která pořádám

Říkal jsem si, že poslední dobou nemá moc velký smysl psát nějaké zásadní články, protože jsou všichni pobláznění z Google Chrome. Tak jsem ho také vyzkoušel a musím říct, že se opravdu těším, až vývojáři vychytají všechny chyby a já budu moci tento prohlížeč začít používat. Nejvíc mě uchvátila možnost vytvořit ze záložky samostatnou aplikaci a kompaktnost uživatelského rozhraní. Rychlost a znázornění výsledků vyhledávání v posuvníku je také příjemné.

A jaké jsou ty chyby? (Tedy alespoň doufám, že to jsou chyby a ne vlastnosti.)

  1. Vyhledávání nehledá v <textarea>.
  2. Při zavření poslední záložky se prohlížeč ukončí. Řeší např. Last Tab Keepalive.
  3. Ne vždy funkční příkaz Zkontrolovat prvek.
  4. Nedokážu zobrazit odeslané a přijaté hlavičky.
  5. Hesla naimportovaná z Firefoxu nefungují v podadresářích.
  6. Nepodařilo se mi nainstalovat nedůvěryhodný certifikát.
  7. Chybějící detekce RSS kanálů. Řeší např. RSS Subscription Extension.
  8. Stránku se mi nepodařilo obnovit bez využití cache, obvyklé Ctrl+F5 způsobí pouze běžný refresh.
  9. JUSH nezobrazuje odkazy, to ale budu muset asi vyřešit spíš já.
Jakub Vrána, Osobní, 10.9.2008, diskuse: 25 (nové: 0)

Diskuse

Marek Prokop:

Byl bych raději, kdyby to, že se při zavření poslední záložky prohlížeč ukončí, byla vlastnost. Je to sice ve Windows trochu nestandardní, ale velmi rychle jsem si na to zvykl. A to přitom neukončuji prohlížeč prakticky nikdy.

Petr:

Vzdycky kdyz prohlizec zmizi po uzavreni posledni zalozky tak se trochu leknu, mam podvedomy pocit, ze se stalo neco nepatricneho.

ikona Jiří Bureš:

Byl bych radši, kdyby zavření poslední záložky prohlížeč nezavíralo. Právě proto, že prohlížeč neukončuji prakticky nikdy. Tedy až do doby, než jsem začal používat Chrome. ;-)

ikona Jirka Bureš:

OT: To vkládání favicony vedle jména je pěkné!

ikona v6ak:

"naimportovaná"
Já bych řekl "importovaná". Předpony cz:na a lat:im zde AFAIK mají stejný význam.

ikona Jakub Vrána OpenID:

Díky za upozornění, opravil jsem to.

ikona Pachollini:

Doufám, že na mém počítači se po zavření poslední záložky nic neukončí, to by bylo dost proti logice Macovského GUI. Až ho tedy naportují.

JD:

chtel jsem ho taky vyzkouset, ale pri instalaci mi to vyhodilo hlasku "Instalator narazil na chybu 8" :D ... takze nic ... jsem na WinXP SP2

ic:

Na WinXP se SP2 jsem ho nainstaloval téměř bez problému. Problém byl jen v mojí pomalé reakci na výzvy firewallu, který kontroloval spuštění aplikace jinou aplikací což se při instalaci Chrome stává často. Jelikož jsem se při instalaci věnoval něčemu jinému prohlížeč po určité (celkem krátké) době rozhodl že se instalace nezdařila a vyhodil mě také chybu 8, takže problém bude asi způsobovat nějaký podobný program.

Martin:

Ak mate navrhy na chybajuce featury, mozete prezriet http://code.google.com/p/chromium/issues/ a pripadne, ked tam dany issue nieje - pridajte ho :-)

Wreis:

Chrome má chybu, že jde schodit přes url input, zmiňuji se o tom na svém blogu http://www.ourego.cz

Gimli2:

"Nejvíc mě uchvátila možnost vytvořit ze záložky samostatnou aplikaci."

Pod tim si mam predstavit odlouceni 1 tabu do noveho okna? Nebo vytvoreni nove binarky s prohlizecovym oknem 1 fixnutym na 1 url? Nebo jeste neco jineho?

Pokud je to to prvni, tak:
Opera - umi (pretahnes ousko tabu na spodni listu (testovano na win xp))
FF - neumi, nebo jsem na to neprisel
IE - mam jen 6ku, ta taby neumi

ikona Jakub Vrána OpenID:

Myslel jsem tím příkaz Vytvořit zástupce, tedy obdobu Mozilla Prism.

Kajman:

JUSH nezobrazuje odkazy protože V8 má limit 32767 pro délku regulárního výrazu. Seznam php funkcí se tam nevleze. WebKit je na tom stejně (a miniopera možná také).

Kajman:

Včera na to už vnikl patch. Snad se dostane do webkitu a tedy i do safari a chrome.

http://code.google.com/p/v8/issues/detail?id=46

A s tou minioperou jsem se splet. Ta problémy nemá.

Pikous:

CHROME: Jakákoli chyba v CSS souboru způsobí, že je ignorován celý stylesheet. Konkrétně špatně udělaná poznámka v CSS dvěma lomítky. Možná je to správné chování, ale IEXP a FireFox ignorují jen tu konkrétní chybu.

ikona ^Intel^:

...toto je korektni chovani, zazil jsem ho uz u vice prohlizecu a navic CSS validator na Vas bude pri validaci pekne sprostej, pokud se poznamku v CSS pokusite udelat jako // misto /**/ :-)

Pikous:

Kupodivu, problém s PHP. Při pokusu o HTTP autentifikaci se poté načetla jen část stránky. Dělal to příkaz if (!IsSet($_SERVER["PHP_AUTH_USER"]) ). A to, když proměnná už byla a tedy se mělo jen přeskočit odeslání hlaviček. Načítání stránky klidně skončilo uprostřed slova. V IEXP a FF byl tentýž kód správně.
Podobně se choval PHPmyAdmin2.10 Také se při výpisu tabulek vypsal často jen jeden řádek. phpAdmin3.0 je v pořádku.

ikona ^Intel^:

...mam ten samy problem. Resim ho jiz nejakou dobu a zatim bez vetsich uspechu. Zda se, ze by to melo jit resit i nejaky dodatecnym nastavenim Apache ci PHP, ale zatim nevim jakym. Kdyz nekdo na neco prijde budu mu vdecny :-)

ikona Jakub:

Kdybych nemusel z pracovních důvodů pravidelně koukat zkrze prohlížeče Firefox, IE a Opera, začal bych ho jako běžný uživatel používat. Prostředí je krásně kompaktní, jednoduché a  designově atraktivní. Prohlížeč není přeplácaný zbytečnými funkcemi a je rychlý.

Chromajzl mě příjemně překvapil :-)

Prasikk:

Jediny co mi na nem vadi je ze se neda zakazat historie.

Petr:

Da se otevrit "anonymni okno" (CTRl+SHIFT+N)
Tam se nevede ani historie, ani neukladaji cookies ani cache - resp. po zavreni okna se vse vymaze:)

Tom:

Ač jsem počítačový analfabet (ve svém věku jsem rád,že umím to, co umím), zkusil jsem ho. Je příjemný, jen mi mrzí, že třeba vlakové spojení na adrese http://vlak.cz/connform.asp?tt=a&cl=C  mi nenajde. Pokud hledám autobusové či kombinované spojení, nemám problém. A nemám problém ani s firefoxem. Nevím, zda je to chyb prohlížeče, nebo autora stránek.

Phitie:

Byl jsem Google Chrome velice příjemně překvapen (rychlost + jednoduchost) - vše co potřebuji to umí. Jen mě trápí jediná věc. Nemohu docílit toho, aby se NOVĚ OTEVÍRANÉ OKNO (Ctrl+N) OTEVŘELO VŽDY V MAXIMALIZOVANÉM OKNĚ. Zná na to někdo nějaký fígl? Poraďte prosím. Vycházím z toho, že chyba bude na mé straně, jelikož se mi nechce věřit, že by to nešlo. Klikat při každém nově otevřeném okně na maximalizaci, zdá se mi býti poněkud krokem vzad, nebo minimálně stranou! :) Předem děkuji za rady...

redhead:

zkuste Chrome Plus, který je postaven na Chromiu, skoro naprosto stejný ovšem má pár vychytávek navíc:

- gesta myší
- zavření posledního tabu nemusí uzavřít prohlížeč (option)
- IE tab
- superdrag

http://www.chromeplus.org/

Diskuse je zrušena z důvodu spamu.

avatar © 2005-2023 Jakub Vrána. Publikované texty můžete přetiskovat pouze se svolením autora. Ukázky kódu smíte používat s uvedením autora a URL tohoto webu bez dalších omezení Creative Commons. Můžeme si tykat. Skripty předpokládají nastavení: magic_quotes_gpc=Off, magic_quotes_runtime=Off, error_reporting=E_ALL & ~E_NOTICE a očekávají předchozí zavolání mysql_set_charset. Skripty by měly být funkční v PHP >= 4.3 a PHP >= 5.0.