Přednáška Problémy a šikovné vlastnosti MySQL

Školení, která pořádám

Na konferenci EurOpen.CZ jsem měl přednášku o specifikách MySQL. Slajdy jsou vytvořené v HTML a jsou velmi interaktivní – přímo v prezentaci zobrazují ukázky popisovaných vlastností (v čem jiném, než v Admineru). Ke spuštění tedy potřebují PHP.

Přijďte si o tomto tématu popovídat na školení Návrh a používání MySQL databáze.

Jakub Vrána, Seznámení s oblastí, 25.10.2010, diskuse: 5 (nové: 0)

Diskuse

MatJ:

Zdravim Vas,

ako prosim spustim v slajdoch DEMO?
mam vytvorenu databazu european. Som prihlaseny, no stale ked rozkliknem demo hodi ma na prihlasovaci formular do adminera.

Dakujem

Používejte diakritiku. Vstup se chápe jako čistý text, ale URL budou převedeny na odkazy a PHP kód uzavřený do <?php ?> bude zvýrazněn. Pokud máte dotaz, který nesouvisí s článkem, zkuste raději diskusi o PHP, zde se odpovědi pravděpodobně nedočkáte.

Jméno: URL: Reakce na: MatJ

ikona Jakub Vrána OpenID:

Pomocí mysql.default_user nebo mysqli.default_user musí být nastaven výchozí uživatel MySQL. Alternativně lze změnit index.php tak, aby používal nějakého konkrétního uživatele.

A pak je potřeba buď v konfiguraci nastavit i heslo nebo je nutné se jednou přihlásit ručně.

Michal Wiglasz:

Za tu GROUP_CONCAT díky, neznal jsem ji, hodí se :)

Hever:

To použití DO v triggeru uzivatel_bu jsem ještě neviděl, v praxi se to tak používá?

SQL_CALC_FOUND_ROWS - tady bych upozorňoval, aby se to slepě nedávalo do všech dotazů, při složitějším dotazu to umí dramaticky prodloužit vyhodnocení dotazu

ikona Jakub Vrána OpenID:

Je to nejjednodušší způsob vyvolání chyby, takže se to pro vyvolání chyb používá.
avatar © 2005-2020 Jakub Vrána. Publikované texty můžete přetiskovat pouze se svolením autora. Ukázky kódu smíte používat s uvedením autora a URL tohoto webu bez dalších omezení Creative Commons. Můžeme si tykat. Skripty předpokládají nastavení: magic_quotes_gpc=Off, magic_quotes_runtime=Off, error_reporting=E_ALL & ~E_NOTICE a očekávají předchozí zavolání mysql_set_charset. Skripty by měly být funkční v PHP >= 4.3 a PHP >= 5.0.