Recenze Delphi for PHP

Školení, která pořádám

V časopise Connect 6/07 vyšla má recenze vývojového prostředí Delphi for PHP.

Jakub Vrána, Seznámení s oblastí, 4.6.2007, diskuse: 12 (nové: 0)

Diskuse

Gringo:

Doufám, že se časem objeví i zde...

ikona Jakub Vrána OpenID:

Vydavatele jsem o to požádal, ale ještě jsem nedostal odpověď. Každopádně bych na to příliš nespoléhal.

error414:

Na jakych to jede platformach? Ja sem nasel ze to jede jen na win. To by pak bylo pekne nanic.

Používejte diakritiku. Vstup se chápe jako čistý text, ale URL budou převedeny na odkazy a PHP kód uzavřený do <?php ?> bude zvýrazněn. Pokud máte dotaz, který nesouvisí s článkem, zkuste raději diskusi o PHP, zde se odpovědi pravděpodobně nedočkáte.

Jméno: URL: Reakce na: error414

ikona Jakub Vrána OpenID:

Vývojové prostředí je pouze pro Windows, vytvořená aplikace by měla běžet všude.

Antema:

Někde jsem četl, že musí být do php přidané nějaké knihovny, jinak prý některé věci nefungují. Zkoušel jsem demo, ale fungovalo jenom jeden den. To si toho člověk moc nevyzkouší :-(

Karlos:

Tak to pro Vás mám dobrou zprávu - asi si CodeGear všiml našich negativních reakcí na zcela zásadně pro testování nevyhovující jednodenní demo a nyní je k dispozici verze čtrnáctidenní. A to už se dá ledacos vyzkoušet.

ikona LU:

Práce kvapná, málo platná? Stejny pocit jsem z toho mel taky. Klikani se k PHP moc nehodi.

Bambi:

Dobrý den, nenapsal byste prosím jednoduchý článek jak začít s PHP, aby to člověk dostal rychle do krve?

ikona LLook:

To je jednoduchý: Rychle a jednoduše to nejde, tečka.

jirka:

K tomu se pridavam a zaroven pridavam: Spousta pokusu o takovy clanek ci knihu existuje a svadi to zacinajici webkodery na scesti. Ti se nejdriv nekolik mesicu az let (podle miry tvrdohlavosti) trapi tim, ze vymysleji, jak se to jednoduse naucit a pak se teprve zacnou poradne ucit a trva jim to priblizne jen o neco dele, nez ona doba trapeni :)

zdenek:

spis se uc javu nebo nejaky jiny plne oop jazyk, budes mit urcite vetsi cenu nez php smudlal,tech je plno..php dobre jen pro zacatek - ale vzdy se ti bude hodit, (pokud nejprve php)pak neco plne oop a pak uz se posunout do manazersky pozice a programovani nechat "manualum". hodne zdaru.

Pavero:

Jen by mě zajímalo jak rozchodit podporu pro MSSQL v Delphi for PHP, když v PHP.ini povolým patřičnou dll knihovnu, tak mi to aplikace automaticky sama zase vyhodí :-/. Data Explorer nabízí defaultně pouze dvě db - mysql a interbase, nový db prostředí přidat nelze ….

avatar © 2005-2022 Jakub Vrána. Publikované texty můžete přetiskovat pouze se svolením autora. Ukázky kódu smíte používat s uvedením autora a URL tohoto webu bez dalších omezení Creative Commons. Můžeme si tykat. Skripty předpokládají nastavení: magic_quotes_gpc=Off, magic_quotes_runtime=Off, error_reporting=E_ALL & ~E_NOTICE a očekávají předchozí zavolání mysql_set_charset. Skripty by měly být funkční v PHP >= 4.3 a PHP >= 5.0.