Tři videa

Školení, která pořádám

Od Ladislava Prskavce jsem dostal videobabu. Hned na začátek musím říct, že on-line videa nemám právě v oblibě hned z několika důvodů. Za prvé mám pocit, že tok informací z videa je mnohem nižší než třeba z psaného textu. Za druhé považuji sledování těchto videí za poměrně plytkou zábavu – raději se podívám na jeden devadesátiminutový film, než bych tuto dobu vyplnil sledováním několika krátkých videí. A za třetí za to může příšerná kvalita videí na většině serverů v čele s nejpoužívanějším YouTube. Proto bude můj výběr videí trochu netradiční.

  1. Stručné předvedení generátoru administračních rozhraní Adminer
  2. Utišení houpáním mého staršího syna (k tomu dodám, že většinu videí jsem nahrál na server Stage6, který jako jeden z mála dovoloval uložit videa bez ztráty kvality a který zkrachoval)
  3. A nakonec – k čemu se videa na Internetu podle mě hodí nejvíc

Babu předávám Františkuovi Fukovi, Danieluovi Dočekalovi a Patrickuovi Zandlovi.

Jakub Vrána, Osobní, 19.6.2008, diskuse: 14 (nové: 0)

Diskuse

videosuxx:

uz je to fakt vopruz. jdete s tim uz do prdele!

Lukáš:

Pravda, pravda… Díky, že už to sem někdo napsal za mě :).

Orcslayer:

A to vás nutí ty články otevírat a nadávat na to? Prostě vidím "tři videa" a ende; neklikám, když se nechci kouknout.

Ale určitě je fakt, že těch pár vteřin na přečtení titulku je dlouhá doba a člověka to naštve, taková ztráta času. :)

Cool mind.

videosuxx:

No proste se ted na weblozich budou objevovat linky na viiidea, potom mozna empeeetrojky a nekdy treba fotky psich milasku misto obcas hodnotnejsich prospevku.

Argument "kdyz se ti to nelibi, tak na to necum" neni relevantni. Jak by se vam libilo, kdyby nekdo silu sveho clanku umocnoval thumbnailem otevreneho rektalu. Tri videa necim podobnym, sic slabsim zavaneji. Imho jste vsichni skocili na komercni provokaci...

Jiří Tvrdek:

Kdy někdo předá babu mně? Já jí pak předám Billu Gatesovi, Warrenu Buffetovi a papežovi.

peCan:

Papeži raději ne, to by byla aféra jak prase že jeho 3 nej videa jsou XXX :-D

ikona Jakub Hejda:

Nejsem specialista na prdel ani na rektál, jako tady kolega videošuk. Možná právě proto mi přijde zcela běžné že si lidé na svůj OSOBNÍ blog dávají občas i něco osobního. Mně to třeba taky nezajímá, ale neposílám kvůli tomu nikoho do prdele.

Hds:

Přesně tak.

videosuxx:

urcite si kazdy muze davat co chce, otazkou je, jestli video s kojencem (sic treba seberostomilejsim), nebo sekvence z diskusniho poradu s vysmatym moderatorem (myslim, ze z lidi co chodi na weblogy ho urcite nikdo nevidel:) patri linkovat na weblogy.

ikona Jakub Hejda:

No pravda, video s kojencem je trochu více osobní a u webblogu který se vyprofiloval v čistě PHP orientovaný to budí rozpaky. Ale pořád je to ještě BLOG ve všemi plusy a mínusy :-)

Kdyby to byl odborný e-zine, tak by to asi redakcí neprošlo.

Hjumaník:

Podle mě nelze srovnávat informační hodnotu videa a textu, když každá z možností je jiná a má své výhody i nevýhody.
A co se týče skloňování Vámi `obdarovaných`, mělo by být následovně: Františku Fukovi, Danielu Dočekalovi a Patricku Zandlovi (tímto se nechci opírat do autora, ale lepší by bylo to opravit).

ikona Jakub Vrána OpenID:

Nad správným tvarem jsem váhal. Můžete mě prosím odkázat na pravidlo, kterým se to řídí?

Jarek:

Podívejte se na tento odkaz: http://www.proofreading.cz/jak-sklonovat-…#comment-1030
V komentáři je odkaz + "nasměrování"

ikona Jakub Vrána OpenID:

Díky za odkaz, opravil jsem to.

Diskuse je zrušena z důvodu spamu.

avatar © 2005-2024 Jakub Vrána. Publikované texty můžete přetiskovat pouze se svolením autora. Ukázky kódu smíte používat s uvedením autora a URL tohoto webu bez dalších omezení Creative Commons. Můžeme si tykat. Skripty předpokládají nastavení: magic_quotes_gpc=Off, magic_quotes_runtime=Off, error_reporting=E_ALL & ~E_NOTICE a očekávají předchozí zavolání mysql_set_charset. Skripty by měly být funkční v PHP >= 4.3 a PHP >= 5.0.