V PHP 5.2.7 nefunguje magic_quotes_gpc

Školení, která pořádám

PHP 5.2.7 opravuje více než 120 chyb, ale bohužel nějaké také zavádí. Asi nejzávažnější bude ta, že přestala fungovat (přinejmenším v některých případech) konfigurační direktiva magic_quotes_gpc.

PHP 5.2.7 mohlo usnadnit nekonečné čekání na PHP 5.3, které přinese zcela zásadní novinky, ale předpokládám, že vyjde ještě jedna verze a na PHP 5.2.7 se rychle zapomene.

Ale kdo ví, třeba to je jen marketingová podpora chystaného PHP 6, kde magic_quotes_gpc nebude vůbec.

Jakub Vrána, Dobře míněné rady, 6.12.2008, diskuse: 10 (nové: 0)

Diskuse

Pavel Železný:

Mě pro jistotu nejde PHP 5.2.7 na Windows nainstlovat vůbec. Neustále mi hází chybu při instalaci.
Říkal jsem si, že je to chyba nějaké extension a tak jsem zkusil nechat nainstalovat jen samotné PHPko a nic. Pak jsem si říkal, že by mohla být chyba v repository ze které jsem stahoval a tak jsem to nechal stáhnout z různých konců světa a dopadnul úplně stejně.

ikona Jakub Vrána OpenID:

Já PHP na Windows rozbaluji ze ZIP archivu, takže to nemůžu potvrdit, ale třeba by to také stálo za bug report.

visitor:

Stejný problém...

ikona v6ak:

No, pokud by to byla marketingová podporam tak by to IMHO nebyl dobrý nápad. Ne že bych magic_quotes_gpc používal (jsem zásadní odpůrce, jak píšu m.j. na svém webu), ale to, že existují takoví, kteří mqgpc používají, je fakt, který by se IMHO sice neměl podporovat, ale není vhodné jim to takto potichu pokazit.

karel:

Mně by tento nápad ani nevadil, kdyby ale get_magic_quotes_gpc() vracela 0 a ne 1, jako že funguje...

ikona Jakub Vrána OpenID:

To byla samozřejmě nadsázka :-).

ikona v6ak:

To je další náznak toho, že nejde o úmysl.
Pokud používáš MVC, tak s tím asi nemáš velký problém, jen to sežere nějaká zpětná lomítka např. před apostrofy.
Já magic_quotes_gpc řeším přes .htaccess.

ikona v6ak:

BTW: Zdá se mi, že když v Opeře mini stisknu "reagovat", tak se to sice tváří, že jo, ale nakonec to stejně vloží nový příspěvek. Mám to dát autorům Opery Mini?

lubos:

chlapaci, mate u bugu uz je napsana oprava, viz link http://bugs.php.net/bug.php?id=46759

Robert Vlach:

Přesně tyto nečekané problémy mi na PHP vadí. V jedné z předchozích verzí např. přestaly zničehonic fungovat v kódování win1250 funkce strtoupper, strtolower, ucfirst apod. To opravdu potěší, zvlášť když to má být opraveno až ve verzi 6:
http://bugs.php.net/bug.php?id=42063

Diskuse je zrušena z důvodu spamu.

avatar © 2005-2024 Jakub Vrána. Publikované texty můžete přetiskovat pouze se svolením autora. Ukázky kódu smíte používat s uvedením autora a URL tohoto webu bez dalších omezení Creative Commons. Můžeme si tykat. Skripty předpokládají nastavení: magic_quotes_gpc=Off, magic_quotes_runtime=Off, error_reporting=E_ALL & ~E_NOTICE a očekávají předchozí zavolání mysql_set_charset. Skripty by měly být funkční v PHP >= 4.3 a PHP >= 5.0.