Zažloutlé obrázky

Školení, která pořádám

Zpravodajský server iHNed.cz přišel s retro designem. Mám rád takovéto legrácky, s oblibou to dělá např. také iDNES.cz. Ve speciálu mě ale praštily do očí barevné fotografie. V Internet Exploreru jsou díky filtru alespoň šedé, ale ani to není na zažloutlém pozadí ideální. Jak by se daly fotky převést v PHP?

<?php
function imageyellow($im) {
    $im2 = imagecreate(imagesx($im), imagesy($im));
    imagefilledrectangle($im2, 0, 0, imagesx($im2) - 1, imagesy($im2) - 1, imagecolorallocate($im2, 234, 226, 110));
    imagecopymergegray($im, $im2, 0, 0, 0, 0, imagesx($im), imagesy($im), 20);
    return imagejpeg($im);
}
?>

iHNed.cz 1907iHNed.cz 1907 s upravenými obrázkyFunkce imagecopymergegray zšediví cílový obrázek a přepíše ho zdrojovým. Přesně tato funkce se nám hodí – stačí si vytvořit nažloutlý obrázek a částečně ho překrýt přes šedivou verzi skutečného obrázku.

Poslal jsem tento kód do iHNed.cz bez požadavku na odměnu, z technických důvodů však bohužel nemůže být použit. Vzhledem k tomu, že celé řešení je založeno na CSS, tak to chápu.

Jakub Vrána, Řešení problému, 29.6.2007, diskuse: 10 (nové: 0)

Diskuse

ikona Dan:

Nemáte prosím někdo někde printscreen toho zežloutlého designu? Je chvilka po půlnoci, vše je již v normálu a já bych se také rád podíval:-(

ikona dgx:

http://www.dgx.cz/trine/media/1/screenshot-ihned.gif

ikona Dan:

Díky, je to vážně super retro vzhled:-)

ikona Jakub:

To je pěěěknýý :-) skoro jako http://www.cimrman.at/

ikona marek:

a co se slavilo tim staršim vydáním? - krom toho, kde se sebere takhle zpětně screenshot? :)

Martin:

Gratuluji! Málem mi i ukápla slza, když jsem si přečetl tklivý příběh o tom, jak největší český odborník na PHP málem zachránil dokonalý vzhled ihned.cz. A to vše zcela zdarma! Jejich chyba, že to ti amatéři nepoužili!

Marty:

Nechápu nač ten patos.. mě osobně se výsledek líbí a to, že někdo nabídne své znalosti pro dobrou věc se zas tak často nevidí.. Kdy jsi to například udělal ty? :)

ikona Jakub Vrána OpenID:

Jo, připadal jsem si trochu jako Radim Hasalík, když „zachraňoval“ doménu gtalk.cz. Ale aspoň jsem kvůli tomu nevydal tiskovku :-).

Honza:

Škoda, že to tam nenechali... Vypadá to mnohem líp, než jejich normální vzhled :'(

ikona marek:

nebo to vydávat tištěný :)

Diskuse je zrušena z důvodu spamu.

avatar © 2005-2024 Jakub Vrána. Publikované texty můžete přetiskovat pouze se svolením autora. Ukázky kódu smíte používat s uvedením autora a URL tohoto webu bez dalších omezení Creative Commons. Můžeme si tykat. Skripty předpokládají nastavení: magic_quotes_gpc=Off, magic_quotes_runtime=Off, error_reporting=E_ALL & ~E_NOTICE a očekávají předchozí zavolání mysql_set_charset. Skripty by měly být funkční v PHP >= 4.3 a PHP >= 5.0.