Sedm příspěvků

Školení, která pořádám

Českými i světovými weblogy se šíří řetězová akce, ve které jednotliví autoři odkazují na své z nějakého pohledu zajímavé příspěvky. Seznam českých autorů, kteří se do této akce zapojili, nabízí Milan Kryl.

1. Můj první příspěvek

V prvním příspěvku na tomto weblogu jsem se představil. S publikací jsem ale začal v roce 2003 na serveru Root.cz, kam jsem napsal o databázových indexech.

2. Příspěvek, jehož psaní mě bavilo nejvíce

Nejvíc mě baví psát články, kde rozebírám jednotlivé možnosti řešení nějakého problému a poukazuji na jejich výhody a nevýhody. Takových článků jsem napsal relativně dost, nejvíc jsem si ale asi užil článek o ukládání vícejazyčných záznamů. Ze stejného soudku je i srovnání počtu dotazů.

3. Příspěvek se skvělou diskusí

Neřekl bych, že jde zrovna o skvělou diskusi, několik kamarádů mě ale pochválilo, jak jsem zvládl vyhrocenou výměnu názorů s Emkeiem.

4. Příspěvek, který bych sám rád napsal

Pěkný a užitečný článek o escapování od Davida Grudla sice neobsahuje žádné převratné myšlenky, pro začátečníky je ale jeho přečtení k nezaplacení.

5. Můj nejužitečnější příspěvek na blogu

Řekl bych, že řadě lidí pomohl návod na převod kódování MySQL. Kód sice není úplně dokonalý a v mnoha směrech by se dal vylepšit, mnoha lidem ale stačí.

6. Název příspěvku, na který jsem hrdý

Příspěvky většinou pojmenovávám jednoduše podle jejich obsahu, někdo by možná řekl až suše. Špetku kreativity jsem projevil u příspěvku Reklama nesmrdí, který vyšel na Lupě.

7. A nakonec něco, co by si mělo přečíst více lidí

Řada lidí pořád nechápe, že se u webových aplikací musí zabývat atomicitou operací. I když tento problém popisuji na školení bezpečnosti, stejně lidi zas a znovu napíšou v jednom kroku kontrolu unikátnosti loginu a teprve v druhém kroku vložení daného uživatele (což může samo o sobě vést ke vzniku dvou uživatelů se stejným loginem).

Jakub Vrána, Osobní, 21.7.2010, diskuse: 0 (nové: 0)

Diskuse je zrušena z důvodu spamu.

avatar © 2005-2024 Jakub Vrána. Publikované texty můžete přetiskovat pouze se svolením autora. Ukázky kódu smíte používat s uvedením autora a URL tohoto webu bez dalších omezení Creative Commons. Můžeme si tykat. Skripty předpokládají nastavení: magic_quotes_gpc=Off, magic_quotes_runtime=Off, error_reporting=E_ALL & ~E_NOTICE a očekávají předchozí zavolání mysql_set_charset. Skripty by měly být funkční v PHP >= 4.3 a PHP >= 5.0.